top of page
  • Obrázek autorapLanas

Vladimír Böhm: Informace kolem nás, jak vybírá?

Nejen pro mě téma, kterým se nějaký čas zabývám; jak ostatně napovídá i úvodní obrázek tohoto blogu. Pan Böhm poodhaluje způsob, jak informace "selektovat",  který je mně osobně blízký...

V dnešní době je okolo nás spousta informací. Jsme přímo zahlceny přemírou novinek, událostí, informací a dat všude kolem nás. Média bojují o naší pozornost a hledají cesty, jak udělat obsah atraktivnější a dostat ho blíže k nám. V téměř neomezeném přísunu informací máme omezení právě to, co jsme schopni informačně vstřebat a zpracovat. Náš den má pouze 24 hodin a my se věnujeme spoustě činností, při kterých vyhodnocujeme tisíce situací a informací.

Filtrování informací a omezení jejich přísunu Přečíst novinky z oboru o který se zajímám, být v obraze co se děje doma i ve světě, zjistit co dělají známí díky Facebooku, vyřídit emaily. To je tak obrovské množství informací ke zpracování, kdy jsem pak mnohdy večer zjistil, že jsem nedělal nic jiného, než četl a vstřebával nové informace. Dnes již pečlivě zvažuji co přečtu a jaké informaci dám svoji pozornost, tedy svůj čas.

Zásadní otázka, kterou si pořád kladu: Je to pro mě důležité vědět? Pokud odpověď zní „ne“, pak se již nezajímám o danou situaci či informaci.

Zaměřit se na svůj cíl Mám v životě svůj cíl a směr co chci realizovat – místo v srdci. Snažím se vybírat pouze nejdůležitější informace související s tímto směrem. Všechny ostatní míjím a nevěnuji jim pozornost. Dnes po pár měsících, co takto striktně filtruji informace a situace, zjišťuji, že mám najednou více času a „čistou“ hlavu.

4 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page