top of page
  • Obrázek autorapLanas

Chico Xavier - medium

Před nějakou dobou jsem uvěřejnil příspěvek Film: Náš domov, který byl natočen na motivy knihy od autora Chico Xavier. Na stránkách pravda.ru je článek, který se tímto autorem zabývá:


Brazilský spiritista Chico Xavier pronikl posmrtně i do Čech. Slavné médium a autor stovek knih oslovuje lidi na celém světě.

Chico Xavier se narodil jako Francisco de Paula Cândido (2. 4. 1910 – 30. 6. 2002) ve městě Pedro Leopoldo ve státě Minas Gerais. V Brazílii se proslavil pod pseudonymem Chico Xavier. Velký vliv na něj měly knihy francouzského spiritisty Allana Kardeca. Napsal metodou psychografie, automatického psaní, 413 knih, které byly přeloženy do 33 jazyků.

Diktovali mu duchové

Tvrdil, že mu ruku při psaní vedou duchové. Měl svého celoživotního duchovního průvodce, kterému říkal Emmanuel. Věřil v reinkarnaci, že se lidská duše musí opakovaně vtělovat a prožívat na zemi mnoho životů. Emmanuel podle jeho slov žil nejprve ve starověkém Římu jako senátor, inkarnoval se ve Španělsku jako kněz a žil také jako profesor na francouzské Sorbonně.

Honoráře rozdal

Xavier psal nejen romány, ale také náboženská a filosofická díla. Jako spisovatel byl nejen plodný, ale i úspěšný. Jeho knihy sice vyšly v celkovém nákladu 50 milionů výtisků, on ale dával veškerý výtěžek na charitativní účely. Byl dvakrát nominován na Nobelovu cenu míru.


Xavier říkal, že je jen médium, které zprostředkovává práci duchů; netvrdil, že má další paranormální schopnosti. Do kontaktu s duchem zesnulého se mohl dostat jen s jeho souhlasem. Hlásil se ke křesťanství, přispěl v Brazílii ke vzniku kardecistického spiritismu jako náboženského směru.

Brazilský producent a režisér Daniel Filho o něm v roce 2010 natočil životopisný film s názvem Chico Xavier. Film je zarámován do jednoho večera, během něhož Xavier jako starý muž vystupuje v diskusním pořadu v brazilské televizi. Moderátor ho představuje jako „největší a nejkontroverznější brazilské médium století“. Potom se začne odvíjet celý jeho život od narození až do stáří prostříhávaný děním v průběhu televizního pořadu.

Astrální město

Podle jedné Xavierovy knihy vznikl v Brazílii film Nosso Lar (česky Náš domov, v angličtině Astral City: A spiritual Journey). Jeho děj se se odehrává v nepozemském městě, které slouží jako přestupní stanice k návratu duší na Zemi. I tento příběh údajně nadiktoval Xavierovi z „druhého břehu“ jeho průvodce. Hlavním hrdinou je zámožný starší lékař André Luiz, který na začátku filmu zemře. Ocitá se v pochmurné krajině, která připomíná peklo. Je v očistci, odkud je po určité době zachráněn, odveden do „nebeského“, astrálního města, kde je zasvěcován do realityposmrtného života, aby se mohl připravit na návrat.Brazílie si slavného spiritisty váží, navzdory tomu, že víra v reinkarnaci odporuje katolicismu, vydala jeho portrét na poštovní známce i pamětní medaili k 100. výročí jeho narození.

Zdroje: http://en.wikipedia.org/wiki/Chico_Xavier YouTube.com

http://pravdu.cz/reinkarnace/medium-chico-xavier

27 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page